baner

SLT 8 Awantura w Porcie 02.11.2019

2 listopada 2019 roku będzie pamiętnym dniem w historii sportów walki w Polsce i prawdopodobnie Europie. Na deskach Hali Widowiskowej stanie Oktagon a w nim będą działy się rzeczy, jakich kibice jeszcze nie widzieli.

Od godziny 8:00 będzie rozgrywał się turniej, a od godziny 18:00 Gala SLT 8!

 

Nowa formuła:

MMA wdarło się przebojem do serc fanów bijatyki, odsuwając na bok od dawna znane K1, boks czy zapasy. Chcąc wybić się na tle przesyconego, naszym zdaniem, rynku MMA w Polsce, pragniemy zaprezentować pojedynki w formule SLT. Będzie to formuła półzawodowa, gdzie zawodnicy walczyć będą w amatorskich rękawicach do MMA i kaskach, lecz bez ochraniaczy na goleń. Pragniemy, aby walki były szybkie i widowiskowe, więc rundy będą trwały tylko 2 minuty. W stójce wszystkie ciosy dozwolone, z wyłączeniem łokci. W parterze wszystko dozwolone oraz dodatkowa atrakcja dla widzów, wzorując się na legendarnej organizacji Pride (prekursor MMA na świecie), zezwalamy na kopnięcia w głowę w parterze.

 

Turniej:

Pierwszy raz Szczecińska Liga Twardzieli (SLT) faktycznie będzie ligą. Rozegrane zostaną turnieje w 4 kategoriach wagowych (-65kg, -75kg, -90kg i OPEN), w których wystąpi po 16 zawodników wybranych przez organizatora na podstawie krótkich filmów przesyłanych podczas rejestracji. Do udziału zapraszamy jedynie zawodników, którzy nie mają na swym koncie walk zawodowych. Udział w turnieju może wziąć każdy, nawet osoby niezrzeszone w klubach sportowych. Warunkiem jest posiadanie odpowiednich umiejętności (przedstawionych na filmie), pozytywne przejście badań lekarskich oraz
odwaga by wyjść do klatki.

Mamy nadzieję, że nagroda finansowa w wysokości 1.000 złotych za wygraną walkę finałową i zwycięstwo w turnieju będzie także dobrą motywacją i do Szczecina zjadą fighterzy z Polski i Europy.

Dodatkową atrakcją dla najlepszych zawodników będzie możliwość zawalczenia na wieczornej Gali zawodowej „Awantura w Porcie”, gdzie rozegrane zostaną finały wszystkich kategorii.

 

Gala:

Jest to już 9. Edycja Gali organizowana przez nasz zespół. Szczecińska Liga Twardzieli od 2015 roku stopniowo ewoluowała, by w listopadzie tego roku stać się pełnoprawną Galą zawodową, gdzie rękawice skrzyżują najmocniejsi zawodnicy z Polski i Europy. Chcemy stawiać na naszych lokalnych fighterów, ale na pewno nie zabraknie także znakomitych gości. Oprócz pojedynków w formule SLT, odbędą się walki w zawodowym MMA, K1 i Tajski Boks.

Zaprosimy także naszych partnerów, którzy organizują walki w nw. formułach:

  • Profesjonalne Walki Rycerskie - walki full contact w pełnym uzbrojeniu, które spotkały się z uznaniem publiczności podczas SLT 7,
  • Karate Professional - nowa odmiana karate, którego pierwszy turniej
    na świecie odbył się w lutym bieżącego roku właśnie w Szczecinie
    podczas gali SLT Extra,
  • Ju Jitsu z uderzeniami otwartą dłonią - jest to rozszerzona wersja brazylijskiego ju jitsu w kimonach lub bez, gdzie zawodnicy (ku uciesze publiczności) mogą zadawać ciosy otwartą dłonią w twarz, dyscyplina ta zaprezentowana została niedawno m.in. na Gali Executor, gdzie walczyli także znakomici szczecińscy zawodnicy.

 

Misja:

Naszym celem jest propagowanie sportów walki wśród mieszkańców Szczecina, zwłaszcza wśród młodzieży jako jednej z aktywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowania charakteru i przeciwdziałania stosowaniu używek. Impreza jest przyjazna także dzieciom, w trakcie Gali rozstawiane są atrakcje dla mniejszych i większych fanów (loteria fantowa, stoiska dietetyków udzielających bezpłatnych porad czy strefa graczy, gdzie można spróbować swoich sił w e-sporcie), aby mogli ciekawie spędzić czas.

Od trzeciej edycji Szczecińska Liga Twardzieli współpracuje z fundacją „Cancer Fighters”, która zajmuje się opieką, umilaniem pobytu w szpitalu i spełnianiem marzeń młodych wojowników toczących walkę z rakiem.
W ramach tej współpracy część zysku z biletów oraz zysk z loterii fantowej zostanie przekazany fundacji. Dodatkowo podczas każdej edycji licytujemy atrakcyjne przedmioty na rzecz fundacji „Cancer Fighters”.

           

Poszukujemy firm oraz osób fizycznych chętnych do współpracy, każda forma zaoferowanej pomocy jest mile widziana i zostanie przez nas rozpatrzona.


SLT to marka, która łączy sponsorów, partnerów, wolontariuszy, zawodników, trenerów, sędziów, organizatorów i kibiców w jedną drużynę ze wspólnym celem - dać młodym ludziom szansę wygrania życia.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Jakub Stańczuk

Specjalista ds. organizacji SLT

 

 

(C) Copyright 2016 - Szczecińska Liga Twardzieli